TSD Giurgiu: Petiţie online pentru testarea masivă a elevilor şi profesorilor

Must Read

Tinerii social-democraţi giurgiuveni au lansat o campanie online de stângere de semnături pentru ca Guvernul să asigure teste gratuite (pentru depistarea cazurilor de infectări cu COVID-19) pentru elevi şi profesori.

„Trecerea la cursurile online este doar o prelungire a eșecului provocat de ministerele Sănătății și Educației, o confirmare a deciziilor haotice, fără evaluare și studii profesioniste. Dacă ar fi existat analize serioase nu s-ar fi ajuns să se închidă școlile, în timp ce sălile de jocuri de noroc, de exemplu, au rămas deschise.
o Prin trecerea din vacanța forțată direct la cursurile online, se prelungește și se acutizează dezastrul din sistemul de învățământ!

Și se face dovada că guvernanții nu sunt în stare, nici în al 12-lea ceas să implementeze testarea periodică, gratuită în școli. Iar minciunile ministrului Câmpeanu  nu țin loc de soluții. Dacă au luat teste în această vacanță, așa cum susține ministrul de la PNL, să le arate și, imediat ce se termină vacanta actuală, să treacă imediat la testarea copiilor și la învățământul față în față!”, scriu cei de la TSD Giurgiu.

Petiţia poate fi semnată AICI: https://www.petitieonline.com/testare_masiv_in_colile_din_romania?fbclid=IwAR0iCxaWNX1f-2lEl167dvElFtFWecDOZU1UDynpxFLIn910sCvA6tElPiQ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This