Oficialităţile giurgiuvene şi reprezentanţi ai structurilor Ministerului de Interne, respectiv ai Ministerului Apărării au marcat, astăzi, Ziua Veteranilor de Război.
Manifestarea s-a desfăşurat la Monumentul Eroilor de la Biserica Eroilor din incinta Spitalului Judeţean de Urgenţă Giurgiu. După marşul de întâmpinare şi intonarea Imnului Naţional, a fost oficiat un ceremonial religios, apoi comandatul Garnizoanei Giurgiu, lt. col. Florinel Grigore, a prezentat o alocuţiune privind semnificaţia zilei de astăzi. Au urmat depuneri de coroane şi defilarea plutoanelor de prezentare şi a gărzii de onoare.





























Mai multe fotografii, pe pagina noastră de Facebook, AICI: https://www.facebook.com/Giurgiu-Net-Oficial-1869080486709220
