Marian Mina: „Avem un plan clar, cu 100 de măsuri urgente ce trebuie aplicate imediat după învestirea noului guvern!”

Must Read

„Am intrat într-un cerc vicios al crizelor, în #România şi, curând, foarte mulţi oameni nu îşi vor mai putea asigura traiul de zi de cu zi. Din punct de vedere sanitar, economic, social şi politic, România este îngenunchiată. Toate crizele acestea sunt legate între ele, se amplifică una pe cealaltă şi se anunţă vremuri cum n-au mai fost de 30 de ani încoace.

ASTA trebuie să ne preocupe pe toţi cei aleşi de români, să găsim #soluţii pentru problemele grave ale ţării, nu să vorbim despre funcţii în guvern.

? NU funcțiile sunt prioritatea PSD, ci soluțiile! Astfel, dincolo de stabilizarea situației critice din #sănătate, cerem ? sprijinirea românilor puternic loviți de creșterea galopantă a prețurilor.

? Susţinem dublarea alocațiilor și majorarea pensiilor cu 11%- încă din prima lună de guvernare, precum și creșterea salariului minim- de la 1 ianuarie 2022.Sunt măsuri esențiale pentru menținerea puterii de cumpărare a populației și implicit a consumului.

NU împărțim funcții în guvern, ci sarcini și #responsabilități care să aducă stabilizare, apoi normalitate, în vederea relansării economice și sociale!

? Cerem testare extinsă, aducerea în prima linie a specialiștilor în sănătate şi susținerea campaniei de vaccinare printr-o abordare onestă față de populație.

? Avem un plan clar, cu 100 de măsuri urgente ce trebuie aplicate imediat după învestirea noului guvern!”- preşedinte PSD Giurgiu, deputat Marian Mina.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Poliția de Frontieră Giurgiu: Prohibiție totală a pescuitului pe Dunărea de frontieră cu Bulgaria, între 24 aprilie și 7 iunie 2026

Inspectoratul Teritorial al Poliției de Frontieră Giurgiu informează cetățenii că, în perioada 24 aprilie – 7 iunie 2026, inclusiv,...

More Articles Like This