Opa! Probleme cu banii la DGASPC Giurgiu în timpul domniei PNL-istului Beianu?!

Must Read

Se pare că e cam nasoală treaba la Direcţia Generală de Asistenţă Socială şi Protecţia Copilului(DGASPC) Giurgiu! Altfel, de ce vor fi decontate, luna aceasta, doar- ATENŢIE! – salariile NETE? Este o decizie semnată chiar de preşedintele Dumitru Beianu.

Cum ar veni, aţi cam rămas fără bani pentru DGASPC? Aşa ceva…

Vă amintiţi, stimaţi giurgiuveni, cum se bătea dl. Beianu cu pumnii în piept, anul trecut, pe subiectul ăsta şi cum arăta el cu degetul către fosta conducere(şi a CJ, dar şi a DGASPC Giurgiu)? Cum îi numeau PNL-iştii incompetenţi sau le spuneau angajaţilor că Mina şi Lupu nu vor să le dea oamenilor salariile? Vă amintiţi, da? Ei, e rândul lor acum să dea explicaţii. Când erau probleme, în anii trecuţi, urlaţi că-i ciuma roşie, acum e ditamai pandemia de ciumă galbenă, pe cuvânt!

Mai ştiţi, dragi giurgiuveni, cum se milogeau de voi să-i puneţi la butoane, jurându-se pe galben că în timpul domniei lor aşa ceva nu se va întâmpla? Că or să aibă ei guvernul şi parlamentul şi preşedintele şi tot universul PNL-ist… Şi că vor face din Giurgiu un Monaco de România? E, se pare că au făcut un drac! Deci, aşteptăm să vă spună clar şi răspicat:

  1. De ce sunteţi nevoiţi să plătiţi doar netul, de ce nu şi contribuţiile?
  2. Când veţi plăti şi contribuţiile?
  3. Luna viitoare vor mai fi bani de salarii? Sau… de când nu vor mai fi bani de salarii?
  4. Dacă nu plătiţi contribuţiile două luni la rând, cum veţi plăti în a treia lună toate restanţele?

Cel mai grav este că, neplătind contribuţiile, cei care au nevoie de SERVICII MEDICALE în această perioadă NU pot avea acces la acestea. Cel puţin, nu la stat! Nasol de tot.

Păi, ce-ai făcut Bobiţă? N-aţi zis, mă, voi că, dacă puneţi mâna pe judeţ, faceţi ce n-au făcut alţii, dar mai ales ce n-aţi făcut VOI când aţi mai avut ocazia? Cum e cu incompetenţa, stimabililor?

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This