Deputatul social-democrat giurgiuvean Marian Mina a fost ales, astăzi, în funcţia de vicepreşedinte al Comisiei pentru Transporturi şi Infrastructură din Camera Deputaţilor. El a fost votat pentru a ocupa această funcţie şi în plen, dar şi în cadrul comisiei menţionate.

Una dintre cele mai importante realizări ale giurgiuveanului Marian Mina, în mandatul său de preşedinte al Consiliului Judeţean Giurgiu, a fost aceea că a reuşit să pună la punct infrastructura rutieră a judeţului nostru.
Cu siguranţă, va face treabă la fel de bună şi la nivel naţional.
Mult succes!
