Astăzi, au fost demarate lucrările pe Drumul Comunal 95, la Plopşoru, iar primarul din Daia, Florin Şerban, a notat pe pagina sa de Facebook:
„Astăzi, 4 aprilie 2019, am spart cu adevărat gheata in comuna noastră, PRIMUL METRU DE ASFALT !!! Doamne ajuta in continuare! „.
La rândul său, preşedintele Consiliului Judeţean Giurgiu, Marian Mina, l-a felicitat pe primar pentru implicare.
„Au început lucrările de #asfaltare şi în comuna Daia, sat Plopşoru. Este vorba despre modernizarea Drumului Comunal 95 ce face legătura între DN 41 și DN 5. Astăzi, a fost turnat pentru prima oară asfalt acolo, după aproape 30 de ani în care asemenea lucrări nu au mai fost efectuate!
Investiţiile sunt cu fonduri obţinute prin #PNDL II.
Îl felicit pe domnul primar Florin Şerban pentru implicare, pentru că este un om gospodar şi care va reuşi, sunt convins, să facă din Daia o comună #modernă!”, a scris Mina pe Facebook.






SIMT NEVOIA SA APLAUD,ÎNSĂ MAI AȘTEPT PANA LA FINELE SPECTACOLULUI!…