ULTIMA ORĂ: Vama Giurgiu ar putea trece în administrarea Ministerului de Finanţe

Must Read

Anunţul a fost făcut, joi, 24 mai, în conferinţă de presă a PSD Giurgiu, de către senatorul Niculae Bădălău. Parlamentarul social-democrat a anunţat că se lucrează, în prezent, la o Hotărâre de Guvern în acest sens. Vama Giurgiu este, în prezent, în administrarea Ministerului Transporturilor.

„Se lucrează inclusiv la un plan de investiţii, iar domnii de la Finanţe trebuie să facă o analiză, să vadă ori o restrâng, ori o extind. De asemenea, terenurile adiacente ar putea să treacă la administraţia locală. Apropo, vă reamintesc că personal am trecut modernizarea Vămii Giurgiu în Programul de Guvernare al PSD(…). Trebuie să punem la punct acea zonă, că deşi nu avem noi, giurgiuvenii, vreo legătură cu întreţinerea sau modernizarea acesteia, către noi arată toată lumea cu degetul!”, a spus Niculae Bădălău.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor își asumă...

#România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor...

More Articles Like This