VIDEO: Percheziţii la Primăria Stăneşti, într-un dosar penal de abuz în serviciu şi delapidare

Must Read

Poliţiştii Inspectoratului de Poliție Județean Giurgiu, sub coordonarea procurorului de caz din cadrul Parchetului de pe lângă Judecătoria Giurgiu, au pus în executare, în această dimineaţă, 14 mandate de percheziție domiciliară, la sediul unei instituții publice din localitatea Stănești, județul Giurgiu, la domiciliile unor funcționari publici din aceeași localitate, precum și la sediile sociale ale unor societăți comerciale, din județele Giurgiu, Constanța, Călărași și Buzău.

„În fapt, se efectuează cercetări în cadrul unui dosar penal, sub aspectul săvârșirii infracțiunilor de abuz în serviciu și delapidare.

Acțiunea a beneficiat de sprijinul luptătorilor Serviciului pentru Acțiuni Speciale din Giurgiu și a polițiștilor de investigare a criminalității economice din cadrul Inspectoratelor de Poliție Județene din Constanța, Călărași și Buzău”, anunţă POliţia Giurgiu.

Surse ne-au declarat că percheziţiile au fost făcute chiar la sediul Primăriei Stăneşti. Vom reveni cu amănunte!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor își asumă...

#România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor...

More Articles Like This