Accident pe DN6, la Gorneni. O femeie a ajuns la spital

Must Read

O femeie a ajuns la spital în urma unui accident rutier ce s-a produs, ieri după-amiază, pe DN6, în localitatea Gorneni. În eveniment au fost implicate două autoturisme, a transmis ISU Giurgiu.

„La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Mihăilești cu o autospecială de stingere dotată cu modul de descarcerare, două ambulanțe SAJ și poliția.

Femeia, în vârstă de aproximativ 73 de ani, era pasageră într-unul din autoturisme. Aceasta a fost preluată de un echipaj SAJ și transportată la spital. Un conducător auto a fost monitorizat medical, însă a refuzat transportul la unitatea de primiri urgențe.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări”, mai anunţă pompierii giurgiuveni.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

FOTO: Încărcătoare pentru arme letale și țigarete ascunse într-un autocar, descoperite de polițiștii de frontieră la Giurgiu

Polițiștii de frontieră din cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Giurgiu au depistat, în cadrul unei acțiuni de...

More Articles Like This