Două femei au ajuns la spital, în urma unui accident rutier petrecut în Căscioarele

Must Read

Două femei au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, sâmbătă după-amiază, în localitatea Căscioarele. În eveniment au fost implicate două autovehicule.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Bolintin Deal, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, două SAJ și poliția.

Cele două femei, în vârstă de 43 și 54 de ani au fost preluate și transportate la Unitatea de Primiri Urgențe.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor. Cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

ISU Giurgiu recomandă conducătorilor auto să dea dovadă de prudență la volan, să respecte toate regulile de circulație pentru propria lor siguranță, dar și a celorlalți participanți la trafic.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor își asumă...

#România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor...

More Articles Like This