Grav accident, în municipiul Giurgiu. Două persoane au ajuns la spital

Must Read

Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, seara trecută, pe strada Pictor Grigorescu din municipiul Giurgiu. În eveniment au fost implicate două autoturisme.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o autospecială de stingere, două ambulanțe SAJ și poliția.

Conducătorii auto, în vârstă de 47 și 23 de ani, au fost preluați de echipajele medicale și transportați la Unitatea de Primiri Urgențe.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This