GIURGIU: Doi tineri de 23 de ani şi două fete de 15, respectiv 16 ani au ajuns la spital, în urma unui accident rutier

Must Read

Cinci persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale în urma unui accident rutier ce s-a produs, azi-noapte, în localitatea Brăniștari. În eveniment a fost implicat un singur autoturism.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Punctului de Lucru Călugăreni și Stației Colibași, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD și patru din cadrul Serviciului Județean de Ambulanță.

Pompierii au găsit autoturismul răsturnat pe partea carosabilă.

Echipajele medicale au preluat persoanele rănite – doi bărbați în vârstă de 23 de ani și trei adolescente de 15 și 16 ani și le-au transportat la spitale din capitală.

Pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Cod galben de caniculă şi azi, la Giurgiu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă atenționare tip cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat, valabilă...

More Articles Like This