O maşină a luat foc, pe Podul Prieteniei

Must Read

Un autoturism a luat foc, ieri după-amiază, pe Podul Prieteniei care face legătura dintre orașele Giurgiu și Ruse.

Conducătorul auto și cei trei pasageri au coborât imediat din mașină când au văzut că iese fum de sub capotă. Autoturismul se deplasa pe sensul de mers către Bulgaria.

Ceilalți șoferi au folosit stingătoarele pentru a limita propagarea flăcărilor.

La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o autospecială de stingere, o ambulanță SMURD, dar și un echipaj de pompieri din țara vecină.

Primii care au ajuns la fața locului au fost paramedicii care asigură intervenția în zona Punctului de Trecere a Frontierei Giurgiu. Din fericire, nu au fost persoane rănite.

Au ars compartimentul motor și partea din față a autoturismului, fiind salvate bunurile personale din interior.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția față de ceea ce anunțase la consultări!”

"Bolojan a minţit şi continuă să mintă cu neruşinare!Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția...

More Articles Like This