InspiRaţia de Luni: Balada unui partid mic

Must Read

De pleacă Motreanu

Ş-rămâne Beianu,

O să-l “reclădească”,

O să-l bibileascăăăă

Şi o să-l lipeascăăăă,

De va fi ca “nou”!

(vezi Giurgiu, ca tablou).

Trei boşi pe panou,

Doi loiali primari

Şi vreo 2 ţânţari

Cu ambiţi mari,

Ca de armăsari.

Săriţi tot cu banu’,

Că plânge Beianu!

Dacă iar ia ţeapă,

Adio, (su)papă!

Bravo! Încă-un pic!

Scoru-i tot mai mic.

Cât un centrimetru.

Dramă(?!) la un… Metru!

Acesta este un pamflet ce trebuie tratat ca atare!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „DEZASTRU! Asta lasă Bolojan în urma lui”

DEZASTRU! Asta lasă Bolojan în urma lui. A băgat România în CRIZĂ iar cifrele oficiale confirmă ceea ce românii...

More Articles Like This