Vreme frumoasă şi deosebit de caldă şi la Giurgiu, în următoarele zile, cu maxime care vor atinge pragul caniculei, marţi şi miercuri. Adică, potrivit site-urilor de specialitate, temperaturile vor atinge şi chiar depăşi 35 de grade Celsius.
Joi s-ar putea să plouă iar apoi, de vineri, vremea va redeveni caldă, cu maxime cuprinse între 31 şi 33 de grade Celsius.

