Etapa a treia din play-off-ul Ligii 1 la fotbal, care se va desfășura de vineri până luni, are în program un important meci, U. Craiova- CFR Cluj . Un meci care poate decide într-un procent important direcţia în care va merge titlul de campioană a României, Bucureşti sau Cluj.
Sigur, pe traseu se mai poate interpune şi Craiova, Universitatea având la rândul ei şanse la titlu. În acest timp, Viitorul, actuala campioană, Astra şi CSMS Poli Iaşi vor avea rolul de “arbitri”.
Pe stadionul Marin Anastasovici din Giurgiu, echipa locală Astra va primi vizita campioanei Viitorul Constanța.
FCSB nu va avea un meci ușor la București, cu moldovenii de la Poli Iași.
În play-out, cel mai interesant joc, Concordia -FC Botoșani. Ocupanta primului loc în clasamentul play-out, Dinamo București va întânli pe teren propiu pe lanterna roșie, Juventus București.