HERĂŞTI: Armă din Primul Război Mondial, găsită în podul casei

Must Read

Pe 11 aprilie, in jurul orei 08:30, politiștii Postului de Poliție Herăști, au fost sesizați de P. M., un bărbat de 49 ani, din comuna Herăști, județul Giurgiu, că pe 10.04.2017, în jurul orei 18:00, în timp ce făcea curat in podul locuinței a găsit o armă de vânătoare ruginită.

Polițiștii au identificat în saceacul casei o armă în stare avansată de degradare, datând probabil din primul război mondial.

Polițiștii efectuează cercetări sub aspectul comiterii infracțiunii de  nerespectarea regimului armelor si al munițiilor, arma fiind ridicată pentru investigații.

IPJ

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

“Parada Dunării” a scos Giurgiu din amorţeală… Un eveniment de zile mari, realizat de mediul privat din Giurgiu şi autorităţile din Ruse

Defilarea a peste 200 de ambarcaţiuni din Giurgiu şi Ruse, show aviatic, concerte, spectacol de artificii pe Podul Prieteniei....

More Articles Like This