Giurgiuvenii, invitaţi la tradiţionalul Concert de Crăciun

Must Read

Duminică, 18 decembrie, giurgiuvenii vor avea parte de deja tradiționalul concert de Crăciun susținut de Orchestra simfonică “Valahia”, soprana Simonida Luțescu și tenorul Lucian Corchiș.

Concertul este oferit de municipalitate prin Centrul Cultural „Ion Vinea” și se va desfășura la Ateneul “Nicolae Bălănescu” începând cu ora 17.30.
Programul evenimentului va cuprinde lucrări ale compozitorilor Gioachino Rossini, Joseph Haydn, Giurseppe Verdi, Carl Maria von Weber, Eduardo di Capua, Andrew Lloyd Webber și Johann Strauss, sub bagheta dirijorului Virgil Pețanca.

Invitațiile se pot ridica de la sediul Centrului Cultural „Ion Vinea”.
Giurgiuvenii melomani sunt așteptați așadar pe 18 decembrie la concertul special de Crăciun devenit deja o tradiție pentru orașul nostru.15392855_699783660183192_203842795123762103_o

Sursă: Primaria Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția față de ceea ce anunțase la consultări!”

"Bolojan a minţit şi continuă să mintă cu neruşinare!Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția...

More Articles Like This