Timp de trei zile, între 14 și 17 iulie, în cadrul întâlnirii Școlii de Pregătire Politică a Tineretului Social Democrat de la Bușteni, s-au dezbătut atât subiecte legate de strategia de campanie pentru alegerile parlamentare, cât și despre implicarea și rolul tinerilor în viitorul politicii românești.
„Mulțumim invitaților ce ne-au împărtășit din experiența acumulată de-a lungul campaniilor anterioare și pentru sfaturile valoroase privind cariera politică: Ministrul Ecaterina Andronescu, Ministrul Mihai Tudose, Ministrul Mihnea Costoiu, Secretarul General Marian Neacsu, Secretarul General Adjunct Codrin Ştefănescu, primarul Lia Olguta Vasilescu, primarul Gabriel Mutu, președintele CJ Dâmbovița – Adrian Ţuțuianu, președintele CJ Vaslui – Vasile Buzatu, președintele CJ Prahova – Bogdan Toader, vicepreședintele CJ Tulcea – Dumitru Mergeani, președintele Organizației PSD Brașov – Marius Dunca, viceprimarul Nae Savel” au scris pe paginile de socializare tinerii social-democrați.
Din delegația giurgiuveană au facut parte : Dragos Udvuleanu , Silvian Dumitrache , Ioan Victor Dogaru și Vlad Buzea ( președinte LESD Giurgiu).
www.giurgiu-acum.ro
