Poliţiştii giurgiuveni i-au făcut dosar penal pentru furt unui tânăr din Teleorman, după ce l-au prins într-un tren, cu bicicleta pe care o furase din Giurgiu.
Tânărul a fost depistat în trenul Regio nr. 9348, zilele trecute, de către polițiștii din cadrul Serviciului Județean de Politie Transporturi Giurgiu.
„Din verificările efectuate, polițiștii au stabilit că bicicleta a fost furată în urma cu câteva zile de pe raza mun. Giurgiu. Bicicleta a fost ridicată pentru continuarea cercetărilor, urmând a fi predată proprietarului”, anunţă oamenii legii, printr-un comunicat de presă.
