Patru răniţi, în urma unui accident între Slobozia şi Malu

Must Read

Evenimentul rutier s-a petrecut marţi după-amiaza, când un tânăr, de 36 ani, din Giurgiu, în timp ce conducea autoturismul marca Dacia Logan pe Drumul Național 5 C, între localitățile Slobozia și Malu, din județul Giurgiu, nu a păstrat o distanță de siguranță față de o autoutilitară marca Dacia, condusă de B. V, de 32 ani, din Giurgiu,  care se deplasa în aceeași direcție de mers, cu viteză redusă din cauza condițiilor meteo (ploaie torențială), intrând în coliziune cu acesta.

„În urma coliziunii a rezultat vătămarea corporală a celor doi conducători auto și a altor doi tineri, de 20 respectiv 21 de ani, ambii din municipiul Giurgiu,  pasageri în autoturismul Dacia Logan. Victimele au  fost transportate la Spitalul Județean de Urgență Giurgiu pentru acordarea de îngrijiri medicale și efectuarea de investigații de specialitate”, se arată într-un comunicat de presă al Poliţiei Giurgiu.

Ambii conducători auto au fost testați cu aparatul alcooltest și nu se aflau sub influența băuturilor alcoolice. În acest caz a fost deschis un dosar penal.

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

FOTO: Încărcătoare pentru arme letale și țigarete ascunse într-un autocar, descoperite de polițiștii de frontieră la Giurgiu

Polițiștii de frontieră din cadrul Inspectoratului Teritorial al Poliției de Frontieră Giurgiu au depistat, în cadrul unei acțiuni de...

More Articles Like This