Veşti pentru cei care nu au intrat în posesia cardului de sănătate

Must Read

Giurgiuvenii care nu au intrat în posesia cardurilor de sănătate prin intermediul Poştei Române, le pot ridica direct de la Casa de Asigurări de Sănătate(CAS) Giurgiu.

Anunţul a fost făcut, joi, 8 ianuarie, de reprezentanţii CAS, printr-un comunicat de presă.

În document este specificat: “ Cardurile naţionale de asigurări de sănătate vor fie liberate pe baza de proces verbal tip borderou, urmare a solicitării asiguraţilor la ghişeul CAS. Orice persoană poate face solicitarea de eliberare a cardului, atât pentru sine cât şi pentru membrii familiei, în baza copiei după actul de identitate”.

CAS Giurgiu are sediul în strada Vlad Ţepeş, bl. MUV 1, parter, Giurgiu.

De la 1 februarie, cardul de asigurări de sănătate a devenit obligatoriu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „În momentele dificile se vede cine fuge de responsabilitate și cine își asumă să conducă!”

În momentele dificile se vede cine fuge de responsabilitate și cine își asumă să conducă! #PSD a decis, în...

More Articles Like This