Primăria Giurgiu: În municipiu se circulă fără probleme, autorităţile au intervenit la timp

Must Read

Vremea capricioasă de luni, 1 decembrie, cu precipitaţii mixte sub formă de lapoviţă şi ninsoare, a determinat autorităţile locale să intervină cu promptitudine pentru ca traficul să se poată desfăşura în condiţii normale.
Astfel, în noaptea de 1 decembrie, începând cu ora 24.00, două utilaje dotate cu sărăriţă au împrăştiat material antiderapant în locurile sensibile din oraş, cu risc de producere a accidentelor din cauza formării poleiului.

Podul Bizetz, Vamă, cu tot cu rambleu şi zidul de sprijin, Casa Cărţii, precum şi toate intersecţiile şi sensurile giratorii din oraş sunt zonele unde cele două utilaje au acţionat.

Marţi dimineaţă, pe 2 decembrie, s-a acţionat manual, cu aproximativ 80 de muncitori care au împrăştiat pe trotuare, la grădiniţe, şcoli şi licee, material antiderapant din sacii special amplasaţi în acest scop.

Potrivit directorului SC Financiar Urban, George Rizea, la această oră nu sunt probleme de circulaţie în municipiul Giurgiu.

Material preluat de pe www.primariagiurgiu.ro

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor își asumă...

#România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor...

More Articles Like This