Sediul central al Partidului Social Democrat a găzduit miercuri, 17 decembrie, Comitetul Executiv Naţional al OFSD, la care au participat zeci de femei social-democrate din România.
La şedinţă a fost prezentă şi Cristina Elena Dinu, preşedintele OFSD Giurgiu, şi colega sa Mădălina Lazăr, vicepreşedinte. Printre obiectivele propuse pentru anul 2026 se numără: consolidarea structurilor organizatorice, dinamism şi implicare în susţinerea programelor partidului, promovarea unei culturi şi pregătiri politice a femeilor, bazate pe valorile social-democrate, promovarea proiectului „România fără violenţă” ce cuprinde inclusiv Legea femicidului.




























„Noi, femeile social-democrate din România reuşim să facem din toate întâlnirile OFSD adevărate momente speciale. Aşa a fost şi astăzi, când, alături de colege din întreaga ţară, am participat la Comitetul Executiv Naţional al OFSD, la sediul central al Partidului Social Democrat.
Nu a fost doar o şedinţă cu bilanţuri şi planuri pentru viitor, ci şi un motiv de bucurie pentru că le-am revăzut pe prietenele şi colegele mele din colţurile României, fiind, astfel, şi un bun prilej să împărtăşim din activitatea şi experienţa fiecărei organizaţii OFSD.
De asemenea, am întâmpinat Crăciunul aşa cum se cuvine, ascultând împreună colinde minunate cântate de un grup de copii şi tineri talentaţi din judeţul Argeş.
Ne-am bucurat să îl avem alături de noi pe preşedintele PSD, Sorin Grindeanu, care, în ciuda agendei încărcate de astăzi, a ţinut să fie prezent la întâlnirea noastră.
Felicitări pentru organizare preşedintei OFSD România, Simona Bucura Oprescu, şi doamnei secretar general al OFSD, Maria Lazăr, care a ştiut să ne ţină mereu aproape.
Le urez tuturor colegelor mele Sărbători Binecuvântate, cu sănătate, bucurie, linişte sufletească şi mult succes în activitatea politică şi administrativă!”, a transmis preşedintele OFSD Giurgiu, dr. Cristina Elena Dinu.
