Grav accident, la Plopşoru. Două persoane au ajuns la spital

Must Read

Două persoane au avut nevoie de îngrijiri medicale, azi-noapte, în urma unui accident rutier ce s-a produs pe DN 5, în zona localității Plopșoru.

În eveniment a fost implicat un singur autoturism, găsit în șanțul de pe marginea drumului. La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Detașamentului Giurgiu, cu o autospecială de stingere, o descărcare, o ambulanță SMURD și două SAJ. O femeie în vârstă de 51 de ani, pasageră, era blocată în interior, fiind folosite accesoriile specifice pentru extragerea acesteia în siguranță.

Atât aceasta, cât și șoferul, un tânăr în vârstă de 21 de ani, au fost transportați la spital. Ambele persoane erau conștiente și cooperante. Pompierii au asigurat și măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția poliției pentru cercetări.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția față de ceea ce anunțase la consultări!”

"Bolojan a minţit şi continuă să mintă cu neruşinare!Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția...

More Articles Like This