CJ Giurgiu, sub conducerea PNL-istului Dumitru Beianu, a pierdut 17 miliarde pentru primării. Avocatul Emil Vucă cere explicaţii

Must Read

Acest eşec răsunător al administraţiei PNL-iste giurgiuvene nu poate să rămână fără ecou. Nu poate trece ca şi cum nimic nu s-ar fi întâmplat, deoarece nu s-a mai pomenit, în istoria judeţului, să pierdem o sumă atât de mare de bani de care TOATE primăriile aveau atâta nevoie, mai ales în aceste vremuri grele.

Oricâte justificări ar aduce preşedintele Beianu, răul rămâne făcut. Nu ne interesează nici că ar mai fi şi alte consilii judeţene în această situaţie, dar nici că cel care trebuia să ştie că banii trebuiau daţi până pe 17 decembrie nu a citit legea până la capăt. 17 miliarde de lei vechi, reprezentând cota de 6% din impozit- destinate primarilor-, se întorc la bugetul de stat. Punct.

Consilierul judeţean PSD avocatul Emil Vucă a transmis, recent, conducerii Consiliului Judeţean Giurgiu o interpelare prin intermediul căreia cere explicaţii şi detalii despre cum a fost posibil aşa ceva, dar doreşte să ştie şi ce măsuri au fost luate împotriva celor care se fac vinovaţi de pierderea banilor.

Să nu uităm nici că 14 comune, conduse de primari PSD, au fost şterse de pe lista cu pricina.

Vă ataşăm mai jos interpelarea făcută de Emil Vucă:

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This