InspiRaţia de Marţi: Ai lu’ Ioha, să se ştie! Halesc într-o veselie

Must Read

Cel din dreapta-i micu’ Boc.

Cu el, ţara-a făcut POC!

Cel mai rău ne-a mers cu el

Iar acum mai vrea niţel…

Cum miroase-a criză, frate,

Hop şi el! Deci, NU SE POATE!

Adoptat de la Traian,

Papă şi ultimul ban.

Cel din stânga este Cîţu,

Şi-l alintă “cuţu-cuţu”.

Nu doar latră, ne şi muşcă,

Deci, îl preferăm în… CUŞCĂ!

Zis şi “Cîţu-r(o)ade-tot”,

Să-i dăm una peste bot!

DREAPTA chiar nu se dezminte…

Doi căţei de preşedinte.

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This