SĂ RÂDEM cu Gabi Horga! Tanti se vrea deputat de Giurgiu, dar noi îi recomandăm stand-up comedy!

Must Read

Stimaţi giurgiuveni, vă spunem sincer: nici noi nu ştim de unde dracului a apărut tantica asta în peisajul nostru. Evident că ne-am prins, pe parcurs, dar tot nu ştim cu ce ne ajută… răspunsul sau domniţa în sine.

Este atât de neimportantă, încât nici nu ajută, dar nici nu ne încurcă. Doar ne distrează 😀

De Gabi Horga n-a auzit, probabil, nici măcar Dumitru Beianu, înainte de precampanie. Doar nenea Motreanu ce-o ştie bine, se pare. By the way, uşor cu… promovarea, dle Beianu, că vă mârâie şefu’ de nu vă vedeţi :)))

De Gabi Horga CLAR n-a auzit niciun giurgiuvean, până acum vreo lună. Doar Dâmboviţa şi presa centrală au tăvălit-o-n pixuri într-atât, încât, dacă-i cauţi numele pe Google, dai doar despre miliarde şi contracte cu statul şi fata lu’ tata şi tot aşa.

Ce blestem pe PNL Giurgiu, serios!

Nu ne-am obosit s-o băgăm în seamă prea tare, în primul rând pentru că noi considerăm că e cantitate neglijabilă, dar prea ne-a distrat ultima postare a domniţei, ca să n-o tragem şi noi niţel prin pix. Să fiţi sănătoasă, nu ne trebuie nimic, domniţă PNL-istă, avem doar rugămintea să-i daţi dracului o cola zero şi-un xanax băiatului ăluia înfometat, de (la)vizavi, că ştim cât suferă c-a râs tot oraşu’ şi cu curu’ de el. Mulţumim!

Cică: „dacă e weekend, suntem în campanie”. Domniţă PNL-istă, şi dacă nu e weekend, unde suntem?! E campanie în fiecare zi, vorba ‘ceea. Să nu ne spuneţi că v-a zis tăticul că, dacă faceţi campanie de luni până vineri, aveţi 10 ani de ghinion! Oricum, textul dvs. a sunat ca o reclamă proastă, gen: dacă te c…ci pe tine şi nu merge cu orez, ia nişte sme–ta! „Nu-i momentu’ acum!”

Apoi, tanti s-a trezit c-a fost la Grădinari, unde a văzut, cităm: „realizările fostului primar PNL!”. Dumnezeu să-l ierte, a murit? Nea Florea, sunteţi bine?! Şi-apoi, domniţă veselă, enumeraţi numai proiecte finanţate de PNDL-ul ăla al PSD-ului, al lui Dragnea! Şi de unde dracului aţi scos-o p-aia cu „standarde bucureştene”? Standardele „piteştene” sau „braşovene” sau, nah, „clujene”, ce au? Nu vă chinuiţi, că nouă ne trebuie exclusiv europene. Dar de unde să ştiţi dumneavoastră d-astea?

Şi cum adică „fost”? Gata, nea Florea?! Welcome back! Repede i-aţi săturat de voi, PNL-işti!

La Ulmi, domniţa zice că i-a salutat pe colegii PNL-işti de acolo. Adevărată campanie. Credem că i-a luat vreo 3 secunde ca să-i salute pe toţi. Parcă o şi vedem făcându-le înfriguraţilor de la Ulmi cu mânuţa-i blândă de secretar de stat la cancelaria lui Orban! Bună, pa, ne mai vedem peste 4 ani, să mă scoateţi deputat că vă ia mama dreaq… Bine, fata n-o fi zis aşa, dar ne-am imaginat şi noi, ce, n-avem voie?

Şi s-a oprit şi la Floreşti-Stoeneşti, măi, băieţi! Vă daţi seama? După cât efort a depus în weekend, salutând vreo 3 PNL-işti din Ulmi?

Cică îi prevede ea lui Costel Dumitru multe mandate. Şi noi la fel. Şi ANI i-a prevăzut tot aşa, multe mandate, pentru conflict de interese. Îţi trebuie determinare şi la treburi d-astea.

Ce vă mai place să vă lăudaţi unii pe alţii!

În fine, domniţa Horga îşi încheie apoteotic postarea: „Astăzi mergem la Daia şi la Oinacu!” Simplu. Că ăia nu contează.

Ne-aţi spart. 99% luaţi la Giurgiu: plăcuţă suedeză! 100% românească!

Pe 6 DECEMBRIE!

1 COMENTARIU

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

ISU Giurgiu: Canicula nu iartă! Un copil lăsat în mașină poate fi în pericol în doar câteva minute

În contextul temperaturilor deosebit de ridicate și al disconfortului termic accentuat anunțate pentru această perioadă, pompierii atrag atenția asupra...

More Articles Like This