Preşedintele Consiliului Judeţean Giurgiu, Marian Mina, a spus, ieri, în conferinţă de presă, că a primit amendă săptămâna aceasta şi că a şi plătit-o.
„Am fost amendat pentru că nu am purtat mască, în aer liber, fiind în curtea unui primar, într-un loc privat. Consider că este un execes de zel din partea Poliţiei Giurgiu, însă corect ar fi să fie judecaţi cu aceeaşi unitate de măsură şi Dan Motreanu, deputaţii PNL şi cei care au fost fotografiaţi într-un spaţiu închis. Fără mască şi fără să păstreze distanţa. Dacă e lege, să fie pentru toată lumea!”, a spus Marian Mina.
