Trei eleve din Giurgiu au obținut mențiuni speciale la Olimpiada Națională de Limba Franceză!

Must Read

În perioada 18 – 23 aprilie, la Bistrița s-a desfășurat Olimpiada Națională de Limba Franceză, la care județul nostru s-a prezentat cu cinci eleve, lotul fiind coordonat de prof. Iulia Stănescu, Școala Gimnazială „Sf. Gheorghe” Giurgiu, anunţă reprezentanţii Inspectoratului Şcolar Judeţean, pe pagina de Facebook a instituţiei.

„Din cele cinci fete, trei au obținut mențiuni speciale:
93,50 puncte- Simion Lavinia Ariadna, clasa a VIII-a , Școala Gimnazială „Sf. Gheorghe”, profesor coordonator Iulia Stănescu,
95,25 puncte- Lorena Nicol Dinu, clasa a VII-a normal, Școala Gimnazială „Acad. Marin Voiculescu”, profesor coordonator Maria Stanefi
86 puncte -Maria Dumitru clasa a IX-a, Colegiul Național „Ion Maiorescu”, profesor coordonator Mădălina Lazăr. 
Felicitări fetelor și doamnelor profesoare care le-au pregătit și îndrumat!”, se arată pe pagina de Facebook a IŞJ Giurgiu.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

“Parada Dunării” a scos Giurgiu din amorţeală… Un eveniment de zile mari, realizat de mediul privat din Giurgiu şi autorităţile din Ruse

Defilarea a peste 200 de ambarcaţiuni din Giurgiu şi Ruse, show aviatic, concerte, spectacol de artificii pe Podul Prieteniei....

More Articles Like This