Anunțul a fost făcut de președintele Consiliului Județean, Marian Mina, în prima ședință ordinară de la constituirea noului consiliu.
„Am o veste bună referitor la achiziționarea mamografului pentru Spitalul Județean de Urgență. Există o firmă din județul nostru care va sponsoriza cu 35.000 de euro Spitalul în vederea achiziționării acestui aparat. Urmează ca noi să facem o rectificare de buget, și mai avem nevoie de un lucru: avem nevoie de specialiști care să manevreze aparatul”, a mai spus Marian Mina.
O.C.
