Acţiunea va avea loc, marţi, 16 decembrie, la Ateneul „Nicolae Bălănescu”, de la ora 12.00, anunţă reprezentanţii Primăriei Giurgiu.
Vor fi premiate 30 de familii care sunt împreună de o jumătate de secol, cu câte 500 de lei.
„Pentru aceste premii din luna decembrie, administraţia locală Giurgiu a alocat din fonduri proprii suma de 15.000 lei. Pe tot parcursul anului 2014 (01.01.2014 – 08.12.2014) 102 cupluri au fost premiate de municipalitate pentru aniversarea a 50 de ani de căsătorie, fiind alocată suma de 51.000 lei”, se arată într-un comunicat postat pe site-ul Primăriei Giurgiu.
În cadrul evenimentului din 16 decembrie, pe lângă alte surprize pregătite special pentru aceste aniversări, reprezentanţii municipalităţii vor înmâna celor 30 de familii şi diplome.
