Un autotren plin cu fier a intrat în gardul unei gospodării, a făcut praf un stâlp de electricitate şi a rupt mai mulţi copaci. S-a întâmplat pe DN6, în satul Copaciu, comuna Ghimpaţi

Must Read

Pompierii au fost solicitați, ieri după-amiază, să intervină pe DN6, în localitatea Copaciu, în urma unui eveniment rutier. Un autotren încărcat cu fier a ieșit în afara părții carosabile și a lovit gardul unei gospodării, un stâlp de electricitate și copacii de pe marginea drumului.

Din fericire, nu au fost înregistrate victime.

Echipajele de pompieri au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor, iar cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

La fața locului s-au deplasat pompierii din cadrul Secției Mihăilești, cu o autospecială de stingere și o descarcerare, o ambulanță a Serviciului Județean de Ambulanță și polițiștii.

Comunicat şi foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor își asumă...

#România trebuie să meargă înainte şi acest lucru este posibil doar dacă TOŢI cei care au cerut încrederea oamenilor...

More Articles Like This