ACCIDENT, la Ghimpaţi. O femeie a ajuns la spital

Must Read

O femeie, în vârstă de 47 de ani, a avut nevoie de îngrijiri medicale, în urma unui accident rutier ce s-a produs, sâmbătă după-amiază, în localitatea Ghimpați. În eveniment au fost implicate două autoturisme.

„La caz s-au deplasat pompierii din cadrul Stației Mihăilești, cu o autospecială de stingere, un echipaj SMURD și trei ambulanțe SAJ. Femeia, pasageră într-unul dintre autoturisme, era conștientă și cooperantă. Aceasta a fost preluată de ambulanță și transportată la un spital din Capitală. Alte trei persoane au fost evaluate medical la fața locului”, a transmis ISU Giurgiu.

Conform sursei citate, pompierii au asigurat măsurile de prevenire a incendiilor prin deconectarea bornelor de la bateriile autoturismelor. Cazul a rămas în atenția Poliției pentru cercetări.

Foto: ISU Giurgiu

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Cod galben de caniculă şi azi, la Giurgiu

Administrația Națională de Meteorologie a emis o nouă atenționare tip cod galben de caniculă și disconfort termic ridicat, valabilă...

More Articles Like This