1 Martie: o floare și un mărțișor din partea jandarmilor

Must Read

În prima zi a lunii martie, pentru a vesti sosirea primăverii, jandarmii giurgiuveni au oferit câte o floare și un mărțișor doamnelor și domnișoarelor care au trecut prin fața instituției.

          Prin acest gest, jandarmii au dorit să își exprime admirația și respectul față de doamne – mame, soții, colege, prietene – pe care le sărbătoresc la fiecare început de primăvară.        

          Nu în ultimul rând, vestitorul primăverii – mărțisorul – a fost oferit cu mare bucurie și jandarmerițelor, în semn de respect pentru că le sunt alături în misiunile de zi cu zi.

Jandarmeria Giurgiu urează tuturor o primăvară minunată, plină de speranţe şi zâmbete!

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

“Parada Dunării” a scos Giurgiu din amorţeală… Un eveniment de zile mari, realizat de mediul privat din Giurgiu şi autorităţile din Ruse

Defilarea a peste 200 de ambarcaţiuni din Giurgiu şi Ruse, show aviatic, concerte, spectacol de artificii pe Podul Prieteniei....

More Articles Like This