Strângea lemne de pe stradă ca să se încălzească! Acum, va avea căldură în sobă până la primăvară

Must Read

O bătrână, în vârstă de 81 de ani, din municipiul Giurgiu a primit ajutor de la autorităţile locale, după ce un poliţist local a surprins-o scoţând un par din lemn ce susținea copacii plantați pe șoseaua de Centură a Orașului. Ea i-a spus poliţistului că a fost nevoită să recurgă la un asemenea gest, deoarece a rămas fără lemne şi fără bani pentru acestea.

Conducerea Primăriei Giurgiu a decis aşadar să o ajute pe bătrână şi i-au trimis marţi, 21 februarie, aproximativ cinci tone de lemne.

„Femeia în vârstă de 81 de ani trăiește împreună cu nepoata ei care are 14 ani, situația materială a acestei familii fiind una precară”, se arată într-un comunicat al Primăriei Giurgiu.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

“Parada Dunării” a scos Giurgiu din amorţeală… Un eveniment de zile mari, realizat de mediul privat din Giurgiu şi autorităţile din Ruse

Defilarea a peste 200 de ambarcaţiuni din Giurgiu şi Ruse, show aviatic, concerte, spectacol de artificii pe Podul Prieteniei....

More Articles Like This