O nouă ediție a Școlii de vară internaționale de arhitectură

Must Read

Ajunsă la a patra ediție, Școala de vară internațională de arhitectură și-a deschis porțile.În organizarea Primăriei Municipiului Giurgiu, prin Compartimentul Arhitectură Urbană și Amenajarea Teritoriului, în colaborare cu Universitatea de Arhitectură și Urbanism “Ion Mincu” București, Universidad de Alicante, Escola Tecnica Superior d’Arquitectura de Barcelona, în perioada 11- 17 iulie, studenții la arhitectură din mai multe țări vor realiza o serie de proiecte care, mai apoi, ar putea deveni realitate în municipiu.

Tema școlii de vară de anul acesta este “VALORIFICAREA TURISTICĂ A PODULUI BIZETZ ȘI REVITALIZAREA ZONEI ADIACENTE”. Rezultatele școlii de vară vor fi prezentate într-o expoziție viitoare.

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția față de ceea ce anunțase la consultări!”

"Bolojan a minţit şi continuă să mintă cu neruşinare!Până şi preşedintele României recunoaşte public că PNL și-a schimbat poziția...

More Articles Like This