Septembrie vine cu temperaturi de 37 de grade celsius

Must Read

Judeţul Giurgiu, ca de altfel aproape întreaga ţară, se află astăzi sub avertizare meteo cod galben de caniculă. În acelaşi timp, 16 judeţe din vest şi nord-est sunt sub cod portocaliu.

Potrivit site-urilor de specialitate, la Giurgiu, astăzi, se vor înregistra maxime de 37 de grade Celsius, iar de mâine şi până sâmbătă, maxima nu va scădea sub 36 de grade, cu excepţia zilei de joi, când vom avea 34 de grade Celsius, la prânz.

Aşadar şi mâine vremea va fi în continuare caniculară în majoritatea regiunilor ţării şi se vor înregistra temperaturi maxime de 35 – 36 de grade. Indicele temperatură-umezeală (ITU) va atinge şi va depăşi uşor pragul critic de 80 de unităţi, la câmpie şi la podiş.

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Vă rugăm să introduceți comentariul dvs.!
Introduceți aici numele dvs.

Ultimele Articole

Deputat Marian Mina: „În momentele dificile se vede cine fuge de responsabilitate și cine își asumă să conducă!”

În momentele dificile se vede cine fuge de responsabilitate și cine își asumă să conducă! #PSD a decis, în...

More Articles Like This