Pe 22 şi 23 aprilie, la Sala de Sport a Complexului Sportiv „Mircea Eliade” din Bucureşti, a avut loc CUPA ROMÂNIEI & OPEN BUCUREŞTI  la Ju-Jitsu, competiţie din calendarul sportiv naţional al Federaţiei Române de Arte-Marţiale.

La concurs au participat aproximativ 500 de sportivi de la 20 de cluburi(19 din România şi unul din Bulgaria). Sportivii peste 15 ani au participat la Cupa Romaniei, iar sportivii sub 15 aniau participat la Openul Bucurestiului&Corysan, anunţă reprezentanţii Aquila Giurgiu care ne transmit şi rezultatele tinerilor noştri:

” Sportivii de la C.S. AQUILA GIURGIU  au obtinut urmatoarele rezultate:

La Cupa Romaniei:

 

  1. I) MEDALII DE AUR = 2
    TATAOANA MARIUS        – Fighting -62kg, Tineret

2.PEICULEASA CLAUDIU   – Fighting -60kg, Juniori I

 

  1. II) MEDALII DE ARGINT = 5
  2. TATAOANA MARIUS        – Ne-Waza -62kg, Tineret
  3. PEICULEASA CLAUDIU  – Ne-Waza -60kg, Juniori I
  4. TATAOANA DAVID           – Fighting -62kg, Tineret

4.TATAOANA DAVID            – Fighting -55kg, Juniori I

5.TUINEA RAZVAN               -Fighting -60kg, Juniori I

TOTAL MEDALII= 7

 

La Open Bucuresti&Corysan:

  1. I) MEDALII DE AUR = 7

1.RADU  ANDREI         -Fighting   +66kg,  Juniori II

2.RADU  ANDREI         -Ne-Waza  +66kg, Juniori II

3.STOICA FLORIN        -Fighting    -60kg, Juniori II

4.DIDE ANDREI            -Ne-Waza  -50kg, Juniori II

5.RISTEA TEODORA     -Fighting   -44kg,  Juniori II

6.CRETU MARIUS         -Fighting  -35kg , Juniori II

7.NECULCEA DRAGOS –Fighting  -25kg,  Juniori III

 

  1. II) MEDALII DE ARGINT = 5

 

1.STOICA FLORIN          -Ne-Waza -60kg,  Juniori II

2.VACARU PAUL            -Fighting   -55kg,  Juniori II

3.VACARU PAUL            -Ne-Waza -55kg,  Juniori II

4.JOITA RAZVAN           -Fighting   -40kg,  Juniori II

5.TICULESCU ANDREEA -Fighting  -35kg,  Juniori II

 

III) MEDALII DE BRONZ = 10

 

1.FRANCU SEBASTIAN  – Fighting   -60kg, Juniori II

2.BIRLAN ANDREI           -Fighting   -55kg, Juniori II

3.BIRLAN ANDREI           -Ne-Waza -55kg, Juniori II

4.RUSE ROBERT             -Fighting   -40kg, Juniori II

5.RUSE ROBERT            -Ne-Waza  -40kg, Juniori II

6.CRETU MARIUS           -Ne-Waza  -35kg, Juniori II

7.BREZAE DAVID            -Fighting    -35kg, Juniori III

8.SPOIALA IANIS            -Fighting    -30kg, Juniori III

9.ALIMANESCU ANDREI –Fighting  -25kg, Juniori III

10.TEPELUS ANDRA      -Fighting    -25kg, Juniori III

 

TOTAL MEDALII= 22

 

 

 

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here

Acest site folosește Akismet pentru a reduce spamul. Află cum sunt procesate datele comentariilor tale.