Dupa o pauză competitională îndelungată, echipele participante la întrecerile celui de-al doilea eșalon fotbalistic al Giurgiului au luat duminica startul în ultima jumatate a campionatului. Runda inaugurala a returului de sezon a adus mai multe rezultate surpriza.

Capriciile vremii nu i-au facut, însa, pe fotbaliști sa-si piardă buna dispoziție și mai ales bucuria de a juca fotbal pe un timp cu coduri galbene de vreme rea.
REZULTATE SERIA SUD ETAPA  A 16 A
AS VIITORUL PIETRELE   – AS VOINTA DAIA                        0-3
AS VIITORUL PUTINEIU    –  AS MIHAI BRAVU II                   2-0
AS SABARELUL CIOCOVENI   – AS OLIMPIA MALU              4-2
AS VIITORUL PUIENI             –   AS ARGESUL HOTARELE    1-2
AS SCARISOARA                   –    AS GREACA                         5-0
AS AGRO GOLD VLAD TEPES –    AS SOIMII GHIZDARU      1-3
AS FORTUNA HERAST         –       AGRI ANGEL GRADISTEA  4-0
AS VICTORIA STANESTI       –     AS GLORIA COMANA           0-2
                  CLASAMENT
1AS SABARELUL CIOCOVENI 48p
2AS VOINTA DAIA                36p
3AS SCARISOARA                35p
4AS GLORIA COMANA        35p
5AS ARGESUL HOTARELE 28p
6AS AGRO GOLD VLAD TEPES 28p
7AS OLIMPIA MALU                 26p
8AS FORTUNA HERASTI 25p
9AS VIITORUL PUTINEIU 25p
10AS MIHAI BRAVU II        17p
11AS AGRI ANGEL GRADISTEA 16p
12 AS VIITORUL PUIENI         15p
13AS VIITORUL PIETRELE 13p
14AS SOIMII GHIZDARU        11p
15AS GREACA                          4p
16 AS VICTORIA STANESTI 2p
REZULTATE SERIA NORD ETAPA A 16 A
AS SPORTUL PADURENI  –  AS VOINTA TOPORU           2-3
AS GLORIA SCHIT             –  CS RAPID CLEJANI             1-5
AS PODUL DOAMNEI         –  AS TINERETUL VADU LAT  3-0
ACS MAXIMA HOBAIA       –   AS REAL DRAGANEASCA -AMÎNAT
AS VIITORUL LETCA NOUA – CS PROGRESUL PALANC  -AMÎNAT
AS STEJARUL BULBUCATA  – FC NAIPU                             1-0
ZMEII OGREZENII II        ȘI        ACS MIHAI VODĂ               STAU
CLASAMENT
1CS RAPID CLEJANI 40p
2ACS MAXIMA HOBAIA 33p
3AS STEJARUL BULBUCATA 27p
4ACS MIHAI VODA        25p
5AS REAL DRAGANEASCA 25p
6AS VOINTA TOPORU 20p
7AS TINERETUL VADU LAT 20p
8CS PROGRESUL PALANCA 19p
9CS ZMEII OGREZENI II 18p
10AS PODUL DOAMNEI 12p
11FC NAIPU                11p
12AS GLORIA SCHITU 11p
13 AS VIITORUL LETCA NOUA 9p –
14 AS SPORTUL PADURENI      9p

LĂSAȚI UN MESAJ

Please enter your comment!
Please enter your name here